Antminer S21 versus Whatsminer M60: uitgebreide vergelijking 2026

Antminer S21 vs Whatsminer M60: uitgebreide vergelijking 2026

De keuze voor een Bitcoin-ASIC (Application-Specific Integrated Circuit) is de belangrijkste investering voor elke miner. In 2026 domineren twee modellen de topsegmentmarkt: de Antminer S21 van Bitmain en de Whatsminer M60 van MicroBT. Deze twee machines belichamen de huidige technologische topkwaliteit, maar elk heeft zijn eigen kenmerken die van invloed kunnen zijn op uw aankoopbeslissing. Deze gedetailleerde vergelijking bekijkt alle technische, economische en praktische aspecten om u te helpen de beste keuze te maken op basis van uw miningdoelstellingen.

Technische specificaties: bruto prestaties

Antminer S21: de nieuwe generatie van Bitmain

De Antminer S21 betekent een belangrijke evolutie in het Bitmain-assortiment. Met een rekenkracht (hashrate) van 200 TH/s maakt deze miner gebruik van chips die in 4 nm zijn geëtst, een technologisch hoogstandje waarmee hij een opmerkelijke energie-efficiëntie van 17,5 J/TH bereikt.

Belangrijkste kenmerken:

  • Hashrate: 200 TH/s (±3%)
  • Stroomverbruik: 3.500 W
  • Efficiëntie: 17,5 J/TH
  • Algoritme: SHA-256
  • Afmetingen: 400 × 195 × 290 mm
  • Gewicht: 13,2 kg
  • Geluidsniveau: 75 dB

Whatsminer M60: het antwoord van MicroBT

De Whatsminer M60 is het antwoord van MicroBT op de hevige concurrentie op de markt. Met zijn 172 TH/s biedt hij een iets andere aanpak, waarbij de nadruk ligt op een evenwicht tussen prestaties en stabiliteit. Zijn stroomverbruik van 3.344 W en zijn efficiëntie van 19,4 J/TH maken hem tot een serieuze concurrent.

Belangrijkste kenmerken:

  • Hashrate: 172 TH/s (±3%)
  • Stroomverbruik: 3.344 W
  • Efficiëntie: 19,4 J/TH
  • Algoritme: SHA-256
  • Afmetingen: 482 × 240 × 316 mm
  • Gewicht: 15,8 kg
  • Geluidsniveau: 76 dB
Kenmerken Antminer S21 Whatsminer M60
Hashrate 200 TH/s 172 TH/s
Stroomverbruik 3.500 W 3.344 W
Efficiëntie 17,5 J/TH 19,4 J/TH
Geschatte prijs 2.800 € 2.650 €

Rendementsanalyse in 2026

Inkomstenberekeningen op basis van de huidige koers

Met een stabiele Bitcoin-koers rond de 59.000 € en een gemiddeld rendement van 0,00000054 BTC/TH/dag, analyseren we de potentiële inkomsten van elke machine.

Dagelijkse inkomsten Antminer S21:

  • 200 TH/s × 0,00000054 BTC = 0,000108 BTC/dag
  • 0,000108 BTC × 59.000 € = 6,37 €/dag

Dagelijkse opbrengst Whatsminer M60:

  • 172 TH/s × 0,00000054 BTC = 0,0000929 BTC/dag
  • 0,0000929 BTC × 59.000 € = 5,48 €/dag

Stroommkosten en nettomarge

Uitgaande van een gemiddeld stroomtarief van 0,12 €/kWh:

Stroomkosten Antminer S21:

  • 3,5 kW × 24 uur × 0,12 € = 10,08 €/dag
  • Nettomarge: -3,71 €/dag

Stroombedragen Whatsminer M60:

  • 3,344 kW × 24 uur × 0,12 € = 9,63 €/dag
  • Nettomarge: -4,15 €/dag

Uit deze berekeningen blijkt dat bij een stroomprijs van 0,12€/kWh geen van beide machines rendabel is bij de huidige koers. Om winstgevend te zijn, moet de stroomprijs lager zijn dan 0,08€/kWh.

Vergelijking van de energie-efficiëntie

De energie-efficiëntie, gemeten in joules per terahash (J/TH), is in 2026 het doorslaggevende criterium. Hoe lager deze waarde is, hoe minder stroom de machine verbruikt om dezelfde hashrate te produceren.

Beslissend voordeel van de Antminer S21

Met 17,5 J/TH tegenover 19,4 J/TH voor de M60 biedt de Antminer S21 een voordeel van 9,8% op het gebied van energie-efficiëntie. Dit op het eerste gezicht bescheiden verschil vertaalt zich op de lange termijn in aanzienlijke besparingen.

Effect over 12 maanden:

  • Dagelijkse besparing: 0,45 €
  • Jaarlijkse besparing: 164 €
  • Het prijsverschil is in 11 maanden terugverdiend

Deze energie-efficiëntie is te danken aan het gebruik van geavanceerdere 4nm-chips in de S21, in vergelijking met de 5nm-chips van de M60. Om uw energieprestaties nog verder te optimaliseren, kunt u onze handleiding raadplegen over het configureren van een Antminer S19 of S21, waarin de optimale instellingen worden beschreven.

Duurzaamheid en levensduur

Vergelijkende robuustheid

Antminer S21:

  • Geoptimaliseerd koelsysteem met dubbele ventilator
  • Verbeterde thermische architectuur
  • Geschatte levensduur: 3-4 jaar bij intensief gebruik
  • Historisch uitvalpercentage Bitmain: ~5% in het eerste jaar

Whatsminer M60:

  • Traditionele maar beproefde koeling
  • Robuuste constructie met componenten van industriële kwaliteit
  • Geschatte levensduur: 3-4 jaar
  • Uitvalpercentage MicroBT: ~4% in het eerste jaar

Onderhoud en ondersteuning

Bitmain beschikt wereldwijd over een uitgebreider servicenetwerk, met reparatiecentra in meer dan 15 landen. MicroBT is technisch gezien uitstekend, maar biedt geografisch gezien beperktere ondersteuning, die over het algemeen echter zeer responsief is.

Beslissingsfactoren voor 2026

Om voor de Antminer S21 te kiezen

  • Prioriteit voor energie-efficiëntie : cruciaal bij hoge elektriciteitskosten
  • Maximalisatie van de hashrate : 16% extra vermogen
  • Gemakkelijke toegang tot klantenservice : gevestigd Bitmain-netwerk
  • Langetermijnvisie : 4nm-technologie is toekomstbestendiger

Waarom kiezen voor de Whatsminer M60

  • Beperkt aankoopbudget : prijs 150 € lager
  • Totaal stroomverbruik : 156 W minder per machine
  • Voorkeur voor MicroBT : positieve ervaringen met het merk
  • Bewezen stabiliteit : reputatie van betrouwbaarheid

Om uw inkomsten te maximaliseren, ongeacht uw keuze, kunt u onze strategieën ontdekken in onze gids voor het optimaliseren van uw inkomsten uit Bitcoin-mining.

Aanbevelingen per profiel van miner

Professionele miners

Voor miningfarms en grootschalige operaties is de Antminer S21 de logische keuze dankzij:

  • Superieure energie-efficiëntie die aanzienlijke cumulatieve besparingen oplevert
  • Een hogere hashrate, waardoor de vermogensdichtheid per rack wordt geoptimaliseerd
  • Een betere ROI, berekend op basis van 24 maanden exploitatie

Particuliere en semi-professionele miners

De Whatsminer M60 is geschikt voor de volgende profielen:

  • Beperkt startbudget met behoefte aan een snelle ROI
  • Thuisinstallatie waarbij het totale stroomverbruik van belang is
  • Eerste ervaring met hoogwaardige apparatuur

De invloed van de keuze van een miningpool

Ongeacht welke ASIC u kiest, de keuze voor een geschikte miningpool heeft direct invloed op uw inkomsten. Bekijk onze gedetailleerde vergelijking om de beste Bitcoin-miningpool te kiezen en uw winst te optimaliseren.

Conclusie en definitieve aanbeveling

In 2026 is de Antminer S21 de optimale keuze voor de meeste serieuze miners. Zijn doorslaggevende voordeel op het gebied van energie-efficiëntie (17,5 J/TH versus 19,4 J/TH) en zijn hogere hashrate (200 TH/s versus 172 TH/s) compenseren ruimschoots de iets hogere aanschafkosten.

De Whatsminer M60 blijft echter een uitstekend alternatief voor beperkte budgetten of installaties waarbij de nadruk ligt op een lager totaal stroomverbruik.

Onze aanbeveling: Antminer S21 voor een optimale investering op lange termijn, met name bij een stroomtarief van minder dan 0,08 €/kWh.

Klaar om uw professionele miningavontuur te beginnen? Bekijk onze catalogus met miningapparatuur om de beste aanbiedingen te vinden en maak vervolgens een account aan om toegang te krijgen tot onze geavanceerde monitoring- en optimalisatietools.

Terug naar blog